Керування бізнесом означає щоденне прийняття численних рішень. Всі вони впливають на фінансові результати компанії. Проте в багатьох випадках причиново-наслідковий зв'язок неочевидний для тих, хто приймає рішення. Причина полягає в тому, що в багатьох випадках рішення приймаються з міркувань локальної ефективності.
Автор книги пропонує систему показників, що ґрунтуються на Тегорії Обмежень Систем (TOC), які дають змогу побудувати чітку та прозору систему прийняття рішень. На прикладі проведення фінансових розрахунків у таких питаннях, як-от: ціноутворення, доцільність інвестицій у обладнання, виділення послуг в аутсорсинг, визначення вигідності продуктів у портфелі виробничої компанії — залежно від виробничого потоку автор показує, як можна істотно збільшити прибуток компанії. Книга призначена насамперед для фінансових директорів, керівників виробництва та служб продажу і, звичайно, для генеральних директорів.
Ця книга переслідує дві головні цілі: 1) описати новий підхід до керівного обліку на основі Тегорії обмежень (Theory of Constraints, TOC) і 2) порівняти парадигму ГОС із парадигмою традиційного керування, продемонструвавши, у такий спосіб, можливе альтернативне розв'язання проблем сучасного керування. Я хочу показати логіку та простоту TOC у надії, що ви, читачі, самі побачите, як треба вимірювати ті чи інші речі в організації.
Я не планував докладно описувати в цій книзі управлінський облік або TOC. Найчастіше я обмежуюсь лише коротким оглядом або описом будь-якої концепції, що може викликати деяке бентежіння. Щоб уникнути потенційних недомислень, для тих, хто хотів би глибше вивчити концепції, що розглядаються, я за можливостідача посилання на додаткові джерела, книги та статті.
Ця книга не про стратегію. Швидше, ця книга про те, як приймати рішення відповідно до цілей системи. У ній я представляю управлінську інформаційну систему, що дає керівникам можливість швидко побачити, сприяють їх рішення росту прибутку їхніх компаній чи ні. Гарна інформаційна система не є гарантією успіху, але її фундаментальну роль у впровадженні успішних стратегій важко переоцінити.